Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

AGASSİ

Yüz şekli özellikle yanakların ve elmacık kemiklerinin yapısı gençlik göstergesidir. Çıkık elmacık kemikleri, az yağlı yanak dokusu kişiye daha zayıf daha dinamik ve genç göstermektedir.

İnsan yüzünde ( Kadın- Erkek) yanak bölgesinde yağ yastıkları bulunmaktadır. Bu yağ yastıkları genetik olarak çok olabilir ya da kilo alımına bağlı olarak artabilir. Ne yazık ki kilo verme ile yatak yağları azalmaz. Yuvarlak görünen yüz kişiyi daha kilolu göstermektedir. İlerleyen yaşlarla birlikte yanaklarda bulunan yatak yağları yer çekiminin de etkisi ile aşağı doğru hareket eder ve bu da yüzün sarkık görünmesine sebep olur.

Elmacık kemiklerinin belirgin olması yani elmacık kemiklerinin altında çene kemiğine doğru uzanan bir hat olması belirleyici bir güzellik, gençlik anlayışı yaratır.

Yanak bölgesinin sıkılaşması, yağ yataklarının azaltılarak Hollywood yanağı etkisi ameliyatsız yanak inceltme sistemi Agassi ile sağlanmaktadır. Agassi yüksek frekanslı Radyofrekans teknolojisi ile çalışır.

Yanak inceltme ( Hollywood yanağı) işlemi ameliyatla ( Bişektomi) ya da ameliyatsız olarak Agassi teknolojisi ile sağlanabilir.

Agassi yanak inceltme sıkılaştırma işlemi toplam 20 dakika sürmektedir. Her yanakta 10 dakika uygulama yapılmaktadır. İşlem sırasında yanak içi dokusunda yüksek ısı yaratılarak kollajen ve elastin aktivasyonu da gerçekleştirilmektedir. Uygulama 2 seans olarak önerilmektedir.

Agassi sistemi ile; uygulandığı alanda kollajen üretimi tetiklenir ve ciltte sıkılaşma da sağlanır.

Yanak bölgesinde yağlanması fazla olan kişilerde arzu edilirse ameliyatsız olarak yağ eritme programı da kullanılır.

İşlem ağız içinde kaşık görünümlü, kişiye özel disposable (tek kullanımlık) proplar ile gerçekleştirilmektedir.

Agassi yanak inceltme ve şekillendirme işlemi sırasında kişinin ağrı ya da sızısı olmaz. Herhangi bir ağrı kesici ya da anestezi uygulanmaz. İşlem sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissedilir.

Agassi yanak şekillendirme, sıkılaştırma ve incelteme yapan ameliyatsız yüksek frekanslı Radyofrekans ile Ağız içerisindeki kollajen formasyonunu arttırmak için yüksek frekans dalgaları gönderir, bu da sadece kırışıklıkları gidermede değil ayrıca cildin elastikiyetini arttırarak lifting etkisi yaratır.