Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alt Göz Kapağı Estetiği Müdahaleleri

Alt göz kapağı estetiği ihtiyaçlarının temel sebeplerinden bahsetmek gerekirse, yüzümüzde yaşlanma belirtilerini açığa çıkaran bölgelerin başında geldiğini söylemek hiç de yanlış olmaz. Son derece ince ve narin olan göz kapağı derisi, yer çekimi, genetik sebepler ve yoğun güneş ışınlarına karşı son derece hassastır. Genç yaşlarda, alt kirpik çizgisinden yanaklara doğru inen düzgün bir kontür var iken, yaşlandıkça alt kirpiklerden üst yanaklara doğru olan geçişlerde tepelerin ve vadilerin oluştuğu gözlenmektedir. Bu süreçte yüzümüzün diğer bölgeleri de yaşlanma belirtileri gösterir. Örneğin yanaklar eski zindeliğini ve gerginliğini kaybederek gevşer ve gözlerimizin kemikli kenarlarını ortaya çıkararak oyuklu istenmeyen bir görüntü oluşmasına neden olur. Yaşlanma sürecinde kaçınılmaz olan bu değişim kişinin gerçekte olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur.

 

Alt Göz Kapağı Estetiği Neden Gerekli?

 

Alt göz kapağı estetiği olarak bilinen fakat ( blepharoplasty ) göz kapağı estetiği başlığı altında kategorilendirilen bu estetik ve plastik cerrahi müdahale sayesinde yüzünüzün şeklini değiştirmeden doğal, daha dinç ve daha canlı bir görünüme kavuşmak mümkündür. Gözlerimiz ruhlarımızın pencereleridir söylevinden yola çıkarak gözlerimiz yüz bölgemizin en belirleyici özelliği olup, başkaları ile olan iletişimimizde rol oynayan en önemli faktörlerin başında geldiğini belirtebiliriz. Bu nedenler ( blepharoplasty ) göz kapağı estetiği son derece önemli ve talep gören estetik ve cerrahi müdahalelerdendir.

 

Alt Göz Kapağı Estetiği Uygulama ve Sonuçları Nelerdir?

Alt Göz Kapağı Estetiği uygulamalarında, öncelikle şikâyeti olan hasta ile muayene esnasında yapılacak karşılıklı görüşmede hasta şikâyetleri ve beklentileri dinlenir. Yapılacak bu estetik ve cerrahi müdahalede hasta şikâyetleri ve beklentilerinin belirlenmesinin akabinde, konusunda uzman tecrübeli ve estetik duyarlılığa sahip hekimin gerçekçi yaklaşımları hasta tarafından önemsenmeli ve yapılacak bu operasyonun gerçekçi sonuçları konusunda mutabık kalınmalıdır.

 

Lokal anestezi altında yapılan bu estetik ve cerrahi işlemde alt kirpik çizgisinin hemen altından yapılan küçük bir kesi ile gerektiği kadar deri kesilmek sureti ile alınır. Bu işlem esnasında torbalanmaya neden olan birikmiş fazla yağ da var ise alınır. Bu cerrahi müdahale sonrasında gözlerin oyuk görünmesi istemediği için gerektiğinden fazla yağ alınmamasına dikkat edilerek tüm kesiler titizlikle dikilmek sureti ile kapatılır.

 

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.