Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Basenlerde İnceliyor Sırt da ( NTV )

“Hem bölgesel yağlanmadan hem kolesterolden kurtarıyor”

Diyet yapıp kilo verdiği halde bel, kalça ve basenlerdeki yağlardan bir türlü kurtulamayanların imdadına lazer tedavileri yetişiyor. Bu tedaviler, hem bölgesel yağlanma hem de kolesterol tedavisinde etkili olabiliyor.

Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Osman Şenel’e göre, zerona lazer ile bir kür sonunda bel ve basen bölgesinde ortalama 7-9 cm’lik incelme elde etmek, ayrıca yüksek kolesterolü de kontrol altına almak mümkün.

“Siz rahat bir şekilde uzanırken yağlarınız lazer ışınlarının etkisiyle yok oluyor” diyen Şenel, yöntemin Amerika’da da incelmek isteyenlerin çok tercih ettiği metotlar arasında olduğunu belirtiyor.

YAĞLAR HÜCRE DIŞINA ATILIYOR

Dr. Şenel, düşük yoğunluklu lazer olarak tanımladığı yöntem hakkında şunları söylüyor: “İyileşme süresi gerektirmeyen bu tedavi yöntemi hücre zarlarında geçirgenliği arttırıyor ve depolanan yağları hücre dışına çıkartıyor. 2002’den beri ABD’de etkisi araştırılan yöntem FDA onaylıdır. 2009 sonundan beri başta ABD olmak üzere, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Japonya’da başarıyla kullanılıyor.”

Lenf Drenaj aktive etmek için günde 30 dakika yürüyüş, 10 bardak su takviyesi öneriliyor.

BASEN DE İNCELİYOR SIRT DA

Bacak, basen, kalça, sırt, bel, karın, kol gibi bölgelerde uygulanan yönteme erkeklerin de yoğun ilgi gösterdiğini belirten Şenel, “2 haftalık bir kür boyunca gün aşırı olmak üzere 6-8 seans arası uygulanıyor. Tedavi ağrısız ve acısız. Herhangi bir yan etkisi de etkisi yok. Her bölge için 20 dakikalık bir uygulama ile o bölgedeki yağların hücreler arasındaki boşluğa taşınması sağlanıyor. Bu yağlar daha sonra lenf sistemi vasıtasıyla karaciğere, oradan da vücut dışına veriliyor. Tedavi öncesinde aminoasitler kullanılıyor. Bunlar, yağ yakımını arttırarak, lenfatik sisteme yardımcı oluyor. Kür bitiminde arzu edilirse daha iyi sonuçlar elde etmek için seanslara devam edilebiliyor. Ekstra seansların herhangi bir yan etkisi bulunmuyor” diyor.