Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Estetiği

Boyun Germe Estetiği Ameliyatı

İlerleyen yaş sadece yüz bölgesinde değil, boyun bölgesinde de gevşek ve sarkık bir cilt görünümünün oluşmasına neden olur. Hatta çok sayıda kişi boyun bölgesindeki kırışık ve sarkık deri görünümüne, yüz görünümünden daha fazla önem verip, elbette cildin daha sıkı ve gergin görünmesi için uygulanabilecek cerrahi dışı yöntemler mevcut. Özellikle kalıcı bir etki beklentisi olanlar boyun germe estetiği tercihinde bulunabilir. Bu yöntem ile etkisi çok daha uzun süreli olan bir sonuç elde edilebiliyor. Üstelik tek başına uygulanabildiği gibi, yüz germe ameliyatı ile beraber de uygulanabiliyor.

Boyun Germe Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun bölgesini saran deriyi gerginleştirmek için yapılan boyun germe estetiği ameliyatı sedasyon ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Dolayısıyla hasta acı ya da ağrı hissetmeden ameliyat tamamlanır. Kulağın arka bölgesinden saçlı deriye doğru kesi uygulanır. Boyunu saran deri, kas dokusundan ayrılır smas ve ince boyun kası boyun arkasına sabitlenir, yukarı yönlü çekilerek gergin bir görünüm alması sağlanır. Sarkık deri de bu sayede hedeflenen görünüm de elde edilmiş olur.

Boyun Germe Estetiği ile Nasıl Bir Görünüm Elde Edilir?

Boyun germe ameliyatının temel hedefi, sarkık ve kırışık boyun görünümünü düzeltmektir. Boyun derisi daha gergin, daha sıkı bir form kazanır. Bununla beraber çene açısı da ameliyat ile beraber belirginleşir. Boyundaki kırışıklıkların büyük oranda azalması ve çok derin kırışıklıkların görünümünün ciddi düzeyde hafiflemesi, elde edilen neticeler arasındadır. Bir anlamda yaşlanma ile beraber bozulan yüz ovali yeniden kazanılır. Halk arasında “gıdı” olarak adlandırılan sarkma eğer mevcut ise bu yağ dokusunun da alınması, bu ameliyat ile mümkündür. Ancak bu durumunda mini boyun, liposuction gibi kombine uygulamalara da ihtiyaç duyulabileceği bilinmelidir. Eğer yüz germe ameliyatı ile beraber uygulanırsa, çok daha genç bir yüz ve boyun görünümü yakalanabilir.

Boyun Germe Ameliyatında Deri Çıkarılır mı?

Hastanın boyun bölgesinden sarkmış deri çıkarılır. Bu sayede hem sarkık boyun görünümü hem de kırışık cilt görünümü düzelir.

Boyun Germe Estetiğinde İz Kalır mı?

Ameliyat esnasında kulağın arkasından saçlı deriye doğru, kısa bir kesi uygulandığında ve dışarıdan bakıldığında belirgin olan bir iz de kalmaz. Hasta çok dikkatli baktığında hafif, belli belirsiz bir iz görebilir. Zamanla bu izin görünümü daha da hafifler.

Boyun Germe Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Şayet ameliyat tek başına uygulanırsa, yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Ancak yüz germe ameliyatı ile estetik boyun ameliyatı bir arada yapıldığında operasyon süresi uzar.

 

Boyun Germe Estetiğinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Hasta boyun estetiği ameliyatı sonrasında 1 gün hastanede istirahat eder. Operasyondan sonra, ağrı kesici ilaç ile kontrol altına alınabilen minimal düzeyde ağrı hissi oluşabilir. Hastaların büyük bölümü boyun bölgesinde ve çenede gerginlik hissini hafif şekilde yaşarlar. Ayrıca ciltte hafif morluklar, ödem ve şişlikler oluşabilir ve beklenen bir durum olduğundan endişeye mahal olmaz. Bazı hastalar deride hafif uyuşukluk hissi de yaşayabiliyor. Uyuşukluk ve gerginlik hissi 4-5 gün içerisinde, morluk ve şişlikler de 10 gün içerisinde yok olur. Sadece 10 gün sonrasında hasta iş yaşamına, sosyal hayatına geri döner.

 

Boyun Germe Estetiğinden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan 10 gün önce sigara kullanımının kesilmesi lazım. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç alımının ve E vitamini alımının da durdurulması gerekiyor. Bu hususlara dikkat edilmesi, iyileşme sürecini kısaltır. Ameliyattan sonra 1 ay saçların boyanmaması gerekir. Bu nedenle operasyondan bir hafta önce saç boyama işleminin yapılmasında fayda var. Operasyon öncesinde beklentiler mutlaka hekim ile konuşulmalı. Hem ameliyat ve hem de sonrasında yaşanabilecekler hakkında bilgi edinilmesi gerekir.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.