Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çipli Meme Protezi

Son dönemlerde teknolojinin büyük bir gelişimi ile tıpta da büyük adımlar atılmıştır. Tıbbın birçok alanında yapılan değişim ve yenilikler estetik operasyonlara da yansıyarak yenilikçi bir estetik cerrahi gelişimi başlamıştır. Özellikle son yıllarda ön plana çıkan çipli meme protezi bu gelişimin bir örneğidir. Artık meme operasyonlarında çipli döneme geçilmiş olup bu olay büyük kolaylıkları ve sağlık güvenliğini de beraberinde getirmiştir.

 

Çipli Meme Protezi Nedir?

Çipli meme protezi ameliyattan kaç yıl geçerse geçsin implant hakkında bize bilgiler sağlayan bir teknolojidir. Bu noktada silikonun bir nevi kimliğidir ve çip sayesinde silikon hakkında birçok bilgiye ulaşılabilir. Örneğin, implantın büyüklüğü, yapısı, hacmi, içeriği, zaman içinde oluşan değişiklikler gibi birçok bilgiye kolaylıkla ulaşılmasını sağlar. Aynı zamanda sağlık açısından da birçok yönden fayda sağlamaktadır. Çipli meme protezi memede ki ısınmaları, ısı değişikliklerini takip eder aynı zamanda kanser gibi risk faktörlerinin takibini gerçekleştirerek herhangi bir kist veya oluşum durumunda erke teşhis sağlayarak kişinin hayatına büyük bir fayda sağlayabilir.

Çipli Meme Protezi Nasıl Yerleştiriliyor?

Çipli meme protezi nin yerleştirilmesi oldukça basit ve zahmetsiz bir işlem. Oldukça küçük bir kesi açılarak dakikalar içerisinde yerleştirilebiliyor. Genellikle kas altı ve koltuk altı kısmına yakın yerlere yerleştirilmektedir. Kas altına yerleştirildiği için kontroller, mamografi gibi sistemlerde herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Havaalanı x- ray cihazlarında ötmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Çipin okunması sadece özel makineler ile yapılabilmektedir. Çipe özel cihaz dışında hiçbir cihaz çipi okuyamamaktadır.

En çok merak edilen konulardan biri ise kullanım süresidir, çipin kullanım süresine baktığımızda bir ömür boyu zarar görmeden kas altında durabilmektedir. Kısacası ömürlük kullanıma uygun yapıdadır.