Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Üst göz kapağı estetiği müdahaleleri

Üst göz kapağı estetiği, estetik ve plastik estetik cerrahide en sık görülen ve “talep gören” prosedürlerden biridir. Yapılan işlemde hastanın görme hattının açılmasıyla yorgun ve üzgün yüz ifadesinden kurtulması, daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşması amaçlanır. Yapılan müdahalenin nispeten küçük bir işlem olması sonucunda görünüme büyük etkiler sağladığı belirtilebilir. Gerek erkek, gerekse bayanlarda görünen üst göz kapağındaki fazla ve sarkık deri, yaşlanma sürecini ve kanıtsal yatkınlığı yansıtmaktadır.

 

Üst göz kapağı estetiği uygulamalarında göz kapağının düzenlenme işlemleri öncesinde nedenlerin iyi tespit edilerek göz kapağının şeklinin analiz edilmesi ile başlamaktadır. Amaç, kaşın sarkmasını önlemektir. Fazla deri genellikle yan tarafta daha yaygındır ve üst göz kapağının eğrisi ile tipik olarak bağlantılıdır. Prosedür, kesik üst göz kapağının doğal katını takip etmekte olup, yapılan uygula ile üst göz kapağındaki az miktarda deri çıkarılmaktadır. Bu işlem genişliğe ve boyuta bağlı olarak değişebilmektedir. Gerekli durumlarda, yapılan işlem ile birlikte yağ dokusunun istenmeyen fazlalıkları da giderilebilmektedir. Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında yapılmaktadır. Normal şartlarda 1 saat süren bu cerrahi müdahale sonrasında hasta evinde istirahat etmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Operasyonları Sonrası

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapaklarındaki ince dikişler bir hafta boyunca plasterlerle kapatılmakta dikişler bir hafta sonra alınmaktadır. Dikişlerin alınmasından sonra bayanlar da çoğu zaman makyaj yapılabilmektir. Üst kapaklarındaki yağlı dokuların rezervlerinin alınması nedeni ile üst ve alt kapağın yağ dokusu arasındaki iletişimi sebebi kaynaklı, zaman zaman alttaki göz kapağında normal sayılabilecek morarmalar olabilmektedir.

 

Riskleri Varmıdır ?

Çok nadir durumlarda ( %1 ) dikişler alındıktan sonra ince açılmalarda yara ve yaralanmalar ile ilgili olarak hafif kanama gibi komplikasyonlar olabilmektedir. Yapılan estetik cerrahi sonrasında ( %5 ) simetri sağlamak veya derinin gerisinde kalan bir katlanmayı gidermek için ufak tefek düzeltmeler gerekebilmektedir.

 

Üst Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci 

Üst göz kapağı estetiği olan kişiler 1 haftanın sonrasında ofis ortamında çalışabilirler. Fiziksel egzersiz ve spor ancak 4. Hafta sonrasında yapılmalıdır. Güçlü güneş ışığı ve aşırı soğuk etkilerine 6-8 hafta maruz kalmamalıdır.

 

 

Sonuçlar Nelerdir?

4-6 ay sonra nihai sonuç net ve kalıcı olarak görünebilmektedir. Yapılan estetik ve cerrahi müdahale sonrasında yaşlanma süreci devam ettiğinden, kaşlar düştükçe, ( en erken 10 yıl sonra ) yeniden üst göz kapaklarında sarkma veya katlar görünebilir ve eğer istenirse tekrar düzeltilebilir.

 

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Pony di Symicata è un cavallo così “educativo”. E questa postura è una versione di comprare kamagra gel delle classiche pose rosa.