Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Focal RF & Usg

Focal RF & Usg ile Yüz ve Boyun Germe

Vücuttaki kollajen üretimi yaşlanma ile birlikte azalmaya başlar. Stres, beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi pek çok nedene bağlı olarak kollajen üretimi çok daha hızlı bir şekilde azalır. Bu durumda cilt yaşlanma belirtilerini net bir şekilde sergilemeye başlar. Yerçekiminin de etkisiyle özellikle yüz ve boyun bölgesindeki dokular ile ciltte aşağı yönlü bir kayma meydana gelir.

İşte bu durumda devreye yüz ve boyun germe işlemleri girer. Geliştirilen yeni cihazlar yardımı ile ameliyata gerek kalmadan yüz ve boyun bölgesinde gergin bir cilt görünümü elde etmek mümkündür. Medikal estetik uygulamalar için özel olarak geliştirilmiş cihazlar arasında Focal RF & Usg dikkat çekmektedir.

3G saten radyo frekans etkili olan cihaz yüz ovalini şekillendirmek, göz civarında oluşan kırışıklıkları azaltmak gibi önemli etkilere sahiptir. Cildin ihtiyacı olan etki son derece kolay bir şekilde elde edilir. Bu sayede çok sayıda cilt probleminin ortadan kaldırılması için Focal RF & Usg tekniği kullanılmaktadır.

Gözaltında oluşan torbalardan kurtulmak, kaşları kaldırmak ve hepsinden önemlisi kollajen üretimini arttırmak gibi etkilere de sahip olan cihaz yardımı ile deride saten etkisi dahi elde edilebilir. Çünkü söz konusu cihaz ile ultrason dalgaları ve radyo frekans enerjisi kombine bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kombine uygulama nazolabial çizgileri yok etmek, dekolte gençleştirmek, el üstündeki gevşemeyi yok etmek, dudak üstünde oluşan çizgileri ortadan kaldırmak için de tercih edilmektedir.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.