Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fraxel Dual

Fraxel Dual, patentli fraksiyonel lazer teknolojisidir. 1550 ve 1927 nm dalga boyunda lazerle çalışmaktadır.

Fraxel Dual;

Kırışıklıklar, güneşin yarattığı cilt hasarları ( güneş lekeleri), cilt tonu problemleri, yaşlanma lekeleri, akne-sivilce izleri ve vücut çatlaklarının tedavisinde kullanılan fraksiyonel lazer sistemidir. Fraxel Dual’ın tedavideki hedefi; cilt hücrelerinin kendini yenilemesi ve tekrar canlı bir cilt oluşumudur.

1550 nm dalga boyundaki lazer; Cildin alt tabakalarına etki eder. Bu sayede kırışıklık ve akne-sivilce izlerini hedef alır, tedavi eder.

1927 nm dalga boyundaki lazer; Cildin renk tonunu düzenler, cilt yapısını güçlendirir ve yaşlılık belirtilerini yok eder.

Fraxel Dual tedavileri cilt sorununa göre ayarlanan dalga boyu ile gerçekleştirilir. Vücut ve yüzde yapılacak tedavilerde 1550 ve 1927 nm dalga boyunun etkisinden de yararlanılır.

Fraxel Dual Nasıl Çalışır?

Uygulama sırasında mikroskobik lazer kolonları kullanılır. Bu sayede sorunlu ( hasarlı) cildin derinliklerine patentli fraksiyonel lazer teknolojisi ile ulaşılır. Fraxel Dual işlemi sayesinde vücudun doğal iyileşme süreci tetiklenir, eski hücrelerin yerini yeni ve sağlıklı hücreler, parlak bir cilt alır.

Fraxel Dual’ın Etkisi Ne Kadar Sürer?

İşlem sonrası 3-6 ay boyunca yeni kolajen ve elastin üretimi sürer.

Kaç seans Fraxel Dual Tedavisi Gereklidir?

Gerekli tedavi sayısı kişinin sorununa, hedeflenen sonuca ve yaşam şekline bağlıdır.

Fraxel Dual’ın İyileşme Süresi Nedir? Yan Etkisi Var mıdır?

Cilt yapısına bağlı olarak kızarma ve ödem gözlenebilir. Bu etkiler birkaç gün içinde tamamen yı-ok olur. Ciltte hafif soyulmalar gözlenebilir. Cilt soyulmalarından sonra taze, canlı ve parlak bir cilt elde edilir.

Fraxel Dual Nasıl Uygulanır?

Cilt yüzeyine uyuşturucu etkisi olan bir krem uygulanır. Bu sayede işlem sırasında acı hissedilmez. Kişi fraxel dual işlemi sırasında yoğun ısı hisseder.