Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altınız Yaşınızı Ele Vermesin

Göz çevreniz genç kalabilir.

Göz çevresi, yüzde ifadeyi belli eden en önemli bölgelerden biridir. Aynı zamanda yılların etkisi ile yaşlanma belirtilerinin en fazla dikkat çektiği noktadır.

Alt Göz Kapağı Estetiği genellikle yaş almanın etkisi ile oluşan fazla deri görünümünü iyileştirme adına gerçekleştirilir. Özellikle yanak dokusunun ilerleyen yaş ile birlikte aşağı doğru hareket etmesi alt göz kapağında da sarkma gerçekleşmesine neden olmaktadır.

Yaşlanmayla beraber alt göz kapağında boşluklar, kırışıklık ve torbalanma oluşabilir. Erken dönemde boşluk görünümünü azaltmak için Hyaluronik asit dolgu (insan cildinde var olan deri proteini ) veya yağ enjeksiyonu yeterli olmaktadır.

Eğer; Alt göz kapağı derisinde kırışıklık oluşumu var ise çeşitli lazer tedavileri ile göz altı deri kalitesini arttırarak alt göz kapağında daha genç bir görünüm sağlanabilir.

Ancak…Göz altı torbalanması fazla ise alt göz kapağı ameliyatı en etkin çözümdür. Bu durumlarda yanak ve göz altına dolgu yapılsa dahi istenilen genç görünüm edilemeyebilir.

Gerek duyulursa alt göz kapağı estetiği orta yüz germe ameliyatı ile beraber tercih edilebilir.’