Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti) Operasyonları

Göz kapağı ameliyatı, yaşlanma belirtilerinin yüz bölgesinde olan ilk göstergelerinden biri de, göz çevireside olan değişimin giderilmesine yönelik estetik ve cerrahi bir uygulamadır. Yaşla birlikte oluşan gözaltı torbaları ve üst göz kapaklarım da oluşan sarkmalar, blefaroplasti olarak da bilinen kozmetik göz kapağı cerrahisiyle düzeltilebilmektedir. Bu diğer estetik ve cerrahi operasyonlara oranla nispeten daha küçük bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Yapılan bu üst göz kapağı estetiği yüzün görünümünü olumlu yönde etkilerken daha genç ve dinç görünmesini sağlamaktadır.

 

Göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti) nedir?

Kozmetik ve cerrahi bir müdahale olan göz kapağı ameliyatı, yorgun, sarkmış gözlerin görünümünü çok fark edilir bir biçimde değiştirmektedir. Yapılana göz kapağı ameliyatlılarında üst ve alt göz kapakların da sarkmaya neden olan fazla deri alınarak hastanın daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

 

Zaman zaman (Blefaroplasti) göz kapağı ameliyatlarında hasta şikayetleri doğrultusunda sarkmış kaş ve kaz ayakları görünümünü de ortadan kaldırma amaçlı gelen taleplerde, estetik ve plastik cerrahi uzmanının da uygun görmesi gibi durumlarda çeşitli kozmetik dermal dolgu maddelerini de kullanmak sureti ile daha etkin ve kombine sonuçlar alınması sağlanmaktadır.

 

Göz kapağı ameliyatı ( Blefaroplasti ) kimler olabilir?

 

Herkes göz kapağı ameliyatı için uygun bir aday olmayabilir. Doğru aday, göz kapağı ameliyatının yalnızca gözaltı torbalarının alınması, kabarık görünen üst göz kapaklarının düzeltilmesi ve göz kapaklarındaki fazla deri ve yağ ile örtülmüş görünümün düzeltilmesi amaçlı olduğunun bilmesi gerekmektedir. Hastanın varsa diğer beklentileri ( sarkmış kaş ve kaz ayakları görünümü ) ancak müdahale eden estetik ve plastik cerrahi uzmanının tedavi protokolü içerisinde belirteceği uygulamalar ile doğru orantılı belirlenebilir.

 

Göz kapağı ameliyatı düşünüyorsanız önerimiz ilk olarak sizin kişisel beklentiniz ne olursa olsun ameliyat öncesi mutlaka konusunda uzman ve estetik duyarlılığa sahip bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tespit etmenizi tavsiye ederiz.

 

Yapılacak konsültasyon sırasında, cerrahınız blefaroplasti göz kapağı ameliyatı işleminizin sürecini yapılacak estetik ve plastik cerrahi müdahaleleri ve sonuçları hakkında sizi bilgilendirerek, gerçekçi sonuçlar ve gerçekçi beklentiler içerisinde olmanız konusunda sizi bilgilendirecektir.

 

Verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda eğer sizin de göz kapağı ameliyatı yâda göz çevresinde olan şikâyetleriniz var ise bu konuda olan endişelerinizden çok kolay bir şekilde kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

 

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.