Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, dış dünya ile bağlantımızı sağlayan en önemli organlarımız olan gözlerin, asıl amacı koruyuculuk olan fakat zaman içinde göz kapağı düşüklüğü sorunuyla hem estetik, hem de sağlık sorunu yaşatan göz kapaklarının eski haline geri getirme operasyonlarıdır. Hastanın görüş açısını bozan sarkık üst göz kapağına müdahale edilir, yorgun, asık suratlı, yaşlı ve sağlıksız bir görüntü yaşatan göz altı torbaları alınır, kaşlar yukarı kaldırılır, yanakla göz altı arasında zamanla çöküklük oluşturan alana yağ enjeksiyonu yapılır. Göz kapağı estetiğinde lazer teknolojisinden faydalanılır ve tüm bunlar kesi yapılmadan, ameliyatsız, mikro işlemlerle gerçekleştirilir. Kısaca göz kapağı estetiğine bütün olarak bakıyor ve göz bölgesindeki olası sorunları çözümlemeye çalışıyoruz.

Hastaneye badem göz estetiği olmak için gittiğinizde öncelikle göz bölgesine lokal anestezi yapılır. Anestezi etkisini gösterdiği zaman gözün yan üst kısmından bir kesi açılır. Bu kesiden özel cerrahi iplikler ile göz yukarıya çekilir. Estetik ipler sayesinde askı doku kemiğe sabitlenir. Bu işlem sayesinde badem göz estetiği yapılmış olur.

Badem göz estetiği ortalama 3-4 dikiş atılır tabi ki ameliyat olacak kişi bunu hiçbir şekilde hissetmez. Dikişler ameliyattan bir hafta sonra alınır. Badem göz estetiği sonrasında hiçbir şekilde iz kalmaz. Ameliyat kişiye bağlı olarak 30-60 dakika arası sürer. Ameliyat sonrası kişi aynı gün taburcu olur.

Göz Kapağı Düşüklüğü ve Yaş Alma

Göz kapağı estetiğinin özellikle ülkemizde sıklıkla yapılan bir operasyon olmasının nedeni, kültürel olarak, duygusal, heyecanlı ve mimiklerini çok fazla kullanan bir millet olmamızdan kaynaklanıyor. Göz ve çevresi, ince ve çok hassas bir deriden oluşan yapısıyla, tüm bu karakteristik özelliklerimize yenik düşerek, zamanından önce yıpranmaya başlıyor. Göz kapağı düşüklüğüyle kliniklerimize gelen hastalarımız en çok, sarkan bu yapının, görüş açısını bozduğundan, görebilmek için deriyi yukarı doğru çekmek zorunda kaldıklarından bahsediyorlar. Ayrıca üzgün ya da mutsuz olmamasına karşın, düşen göz kapakları sebebiyle, sürekli neşesiz ve enerjisiz gözüktüklerinden ve yaş alamaya bağlı olarak oluşan bu form kaybının göz kapağı estetiği ile düzeltilmesi amacıyla geldiklerini bildiriyorlar. Göz kapağı ameliyatı olmak isteyen kadın hastalarımızın tüm bunlara ek olarak, makyaj yapamama sorunları da gündeme geliyor.

Badem Göz Estetiği Nerede Yapılır?

Badem göz estetiği hiçbir devlet hastanesinde yapılmaz. Kanunen kişiye zarar vermiyorsa da, devlet hastanelerinde estetik yapmak yasaktır. Estetik alanına girdiği için özel hastanelerde ve estetik merkezlerinde yapılır. Sigortanın ücrete katkısının olup olmadığı da hastane kurallarına bağlıdır. Bunun için yaşadığınız şehirde bulunan bir estetik cerrahisi ile görüşebilirsiniz.