Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gözlerde Daha Canlı ve Parlak Bir Görünüm.

Üst Göz Kapağı Estetiği ile yorgun bakışlardan kurtulabilirsiniz.

Yıllar geçtikçe vücutta bazı bölgeler sarkmaya ve gevşemeye başlar. Yüz ile beraber göz çevresi de yaşlanır ve göz kapaklarındaki deriler gevşeyip sarkar. Bu durum kişide yaşlı ve yorgun bir ifadeye neden olur. Özellikle üst göz kapağında ki sarkmalar kişinin bakışlarına yaş katarken aynı zamanda görme kalitesini de etkileyecek düzeyde olabilir ve müdahale edilmesi gerekir.

 

Üst göz kapağı estetiği ile fazla deri göz kapağından alınarak kişinin daha genç bir göz çevresi elde etmesi hedeflenir. Göz kapağında sarkma, göz torbası ve gevşeme tespit edilir ise plastik cerrahınız tarafından üst göz kapağı estetiği ameliyatı yapılmasına karar verilir. Eğer kişide bir miktar göz torbası söz konusu ise, üst göz kapağı estetiğinin yanı sıra torba görünümüne de müdahale edilebilir.

 

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı lokal anestezi ve sedasyon ile gerçekleştirilir. Cerrahi müdahale öncesinde hastanın üst göz kapağına çizim yapılır ve ne kadar deri çıkarılacağına karar verilir ve gerekirse göz torbaları alınır. Ameliyat esnasında daha önce belirlenen deri ve kas dokusu çıkarılır ve gergin bir göz kapağı görünümü yakalanır. Ameliyat yaklaşık 30 ila 60 dakika  kadar sürer. Ameliyatın ardından hafif morluklar ve şişlikler oluşması son derece doğaldır ve beklenen bir durumdur. Şişlikler ve morluklar bir hafta içerisinde kaybolur.  Kişinin günlük yaşamına dönmesi 5 gün sürer. Göz kapağının tamamen iyileşmesi için 6 aylık bir süre gerekmektedir.