Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı daha düz ve gergin bir karın görünümü elde edilmesi için yapılır.

Kilo almak, hamilelik gibi nedenlere bağlı olarak karın bölgesinde aşırı yağlanma ve aşırı gevşeme gerçekleşebilir. Diyet ve egzersiz gibi yöntemlerle fazla kilolardan kurtulmak mümkün olsa da karın bölgesindeki sarkma ve gevşemeler toparlanmayabilir. İşte bu durumda Karın Germe Ameliyatı (abdominoplasti) ihtiyacı ortaya çıkar.

 

Karın Germe Ameliyatı, orta karın ve alt karın bölgesinde bulunan fazla deri ile beraber yağ dokusu da alınarak gerçekleştirilir. Böylece karın duvarı kaslarının gerginleşmesi sağlanır. Bu sayede daha düz bir karın görünümü elde edilir. Bazı hastalarda gevşemiş olan karın kaslarının onarılması da gerekebilir. Ancak Karın Germe Ameliyatının kilo kaybı için yapılmadığı unutulmamalıdır. Sadece karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin alınması, daha düz ve gergin bir karın görünümü elde edilmesi için yapılmaktadır.

 

Karın Germe Ameliyatı gerçekleştikten sonra 1 ila 2 gün hastahanede istirahat edilmesi gerekir. Gerçekleşen ameliyattan sonra hasta 7 ila 10 gün içerisinde günlük yaşantısına geri dönebilir. Spor gibi aktivitelerini gerçekleştirmek için ise 1 ay sonra başlayabilir.

 

Karın Germe Ameliyatı sırasında cilde kesi uygulanır. Bu kesilerin bulunduğu yerde hafif bir iz kalır. Yapılan kesinin izi iç çamaşırı çizgisinin içerisinde yer aldığı için görsel olarak daha az rahatsızlık vermektedir. Yaklaşık 1 yıl sonra izlerin görünümü oldukça hafifler. İlk aşamada kırmızımsı bir renk olan izler zaman içerisinde cilt rengini alır. Bu sayede kesi izleri daha az belli olur.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.