Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe ile Daha Estetik Bir Görünüm.

Karın bölgesinde oluşan sarkma ve gevşeme sorunları Karın Germe Estetiği ile çözüme kavuşabilir.

Abdominoplasti olarak ta adlandırılabilen karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki kasların sıkılığını arttırmak ve düzleştirmek için uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Karın germe ameliyatları, karın kaslarını yeniden onararak orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunu ve karın bölgesindeki fazla derinin alınmasıdır.

Hamilelik, aşırı kilo alıp verme ve yılların etkisi sonucunda karın bölgesinde oluşan sarkma ve gevşeme sorunları ortaya çıkar ve kişinin estetik algısını rahatsız edecek seviyelere ulaşabilir. Karın germe yöntemi ile kişilerin bu şikayetleri giderilebilir. Bazı durumlarda plastik cerrahınız daha iyi bir sonuç elde etmek amacı ile liposuciton yöntemi ve karın germe ameliyatını (abdominoplasti) beraber yapmayı uygun görebilir. Karın germe ameliyatı sırasında genellikle izin belli olmaması için bikini, kasık bölgesi üstüne veya göbek çevresine kesiler uygulanır. Bölgede bulunan deri ve fazla yağ dokusu çıkarılarak karın üstü deri gerilir. Böylece Karın Germe Estetiği ameliyatı sonlanır. Karın germe ameliyatı sonrası 2 ila 3 gün hastahanede istirahat edilmesi gerekir. Bir kaç gün hafif ağrı ve gerginlik hissi yaşanması son derece normal ve beklenen bir durumdur.

Cerrahi müdahale tamamlandıktan sonra, karın bölgesinin gergin bir pozisyonda olmaması gereklidir. Bunun için bacaklar bükülü şekilde durmak gerekir. Karın Germe Ameliyatından sonra kişi 10 ila 15 gün içerisinde günlük yaşantısına geri dönebilir.