Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Genesis

Lazer Genesis ile Cilt Gençleştirme

Tıbbın farklı alanlarında kullanılan ND-Yag Lazer teknolojisi artık medikal estetik uygulamalarda da faydalanılan bir teknoloji halini aldı. Başta cilt gençleştirme olmak üzere çeşitli cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılan Lazer Genesis, özel cihazı sayesinde cildin ulaşılması en güç noktalarına dahi ulaşır. Lazer ışınlarının cildin ikinci tabakası olan dermis bölgesine ulaşması, çok daha başarılı bir cilt gençleştirme uygulamasının gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır.

Lazer Genesis hem hızlı hem de etkin bir şekilde cilt altına lazer ışınlarının gönderilmesini sağlar. Bu sayede derinin üst dermis bölgesinde mevcut olan kollajen liflerinin çoğalması mümkün olur. Tekniğin en önemli yönlerinden biri de pek çok cilt gençleştirme uygulaması sonrasında ortaya çıkan pullanma ya da kabuklanma gibi bir cilt görünümünün ortaya çıkmamasıdır. Çünkü bu özel cihaz cildin yüzey bölümüne herhangi bir zarar vermez. Dolayısıyla hasta aynı gün günlük yaşantısına geri dönebilir.

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak cildin orta bölümünde meydana gelen hasarlar Lazer Genesis ile ortadan kaldırılır. Sadece yüzeyde değil orta bölümde de hasarların giderilmesi, çok daha uzun süre etkisini koruyan bir gençleşme imkânı sunar.

Aynı zamanda sivilce izleri, gözenek genişlemesi, derin olmayan kırışıklıklar ve cilt pürüzlerinin giderilmesi için de en ideal tekniklerden biridir. Bu etkilerin tamamı aynı anda sağlanır. Bir anlamda cildin onarım mekanizmasının harekete geçirilmesini sağlayan Lazer Genesis ile yüz, boyun ve dekolte bölgesine müdahale edilebilir.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.