Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme Ameliyatları

Meme dikleştirme ameliyatları temel olarak yaşlanan cildimizin doğal elastikiyetini kaybetmesiyle başlar. Sonuç olarak, birçok kadın göğüslerinin görünüşünde zaman içerisinde bir değişiklik olduğunu fark eder. Yaş, hamilelik ve sık kilo alıp verme gibi birçok sebepten göğüsler yavaş yavaş aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu değişim ya da sarkma göğüsleri küçük olan kadınlarda daha az ve daha geç gözlenebilmektedir. Ama diğer taraftan, daha büyük göğüslü kadınlarda göğüs sarkmaları ve şekil değişiklikleri daha net biçimde gözlenebilir.

 

Neyse ki, bu ve buna benzer durumlarda estetik ve plastik cerrahi uzmanları potansiyel olarak ideal çözümler sunabilmektedir. Meme dikleştirme operasyonları, kadınların çeşitli sebeplerde sarkan göğüslerinin formlarını istenen duruma getirir. Bu sayede daha enerjik, daha genç bir izdüşümü vermek suretiyle daha duygusal ve çekici hatlar elde etmesini sağlar. Estetik ve plastik cerrahi uzmanları olarak biz biliyoruz ki, kadınlar genellikle daha genç, daha çekici ve daha kendinden emin bir görüntü içerisinde olmayı her zaman tercih etmişlerdir.

 

 

Meme dikleştirme ameliyatları hangi durumlarda uygulanır?

 

Meme dikleştirme ameliyatları, göğüsleri sarkmaya başlamış tüm kadınlar için mükemmel bir seçenektir; Bununla birlikte, gebelik ve emzirme dönemi sonrasın da oluşan değişim sonucunda meme dikleştirme operasyonları sıklıkla başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir. Doğal olarak gebelik ve gebelik sonrasında olan emzirme dönemlerinde ki değişim fark edilmekte ve annenin eski görünümünü tekrar kazanma isteği oluşmaktadır. Bu dönemlerde meme dikleştirme operasyonları annenin imdadına yetişerek hamilelik öncesi olan göğüs formunu geri kazanmasını saplamaktadır.

 

Meme dikleştirme ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Meme dikleştirme ameliyatları, meme küçültme operasyonları ile karıştırılmamalıdır. Meme küçültme operasyonlarının amacı vücut ile doğru orantılı olmayan büyük ve ağır göğüslerin daha uygun ve hafif duruma getirilmesi işlemidir. Meme dikleştirme operasyonlarının amacı ise, hastayı istenilen genç ve hoş görünümlü bir profile ulaştırmaktır. Unutulmamalıdır ki bu iki prosedür arasında cerrahi müdahale olarak büyük farklılıklar vardır.

 

 

Aslında birçok kadın çoğu zaman meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarını aynı tedavi prosedürü içerisinde birleştirmeyi tercih etmektedir. Sizin kişisel beklentiniz ne olursa olsun ameliyat öncesi mutlaka konusunda uzman ve estetik duyarlılığa sahip bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tespit etmenizi tavsiye ederiz.

 

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.