Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Memeye Yağ Enjeksiyonu

Meme büyütme operasyonları son dönemde sıkça tercih edilmekle birlikte bu alanda tıp büyük bir gelişim göstererek farklı teknikler kullanılıp daha sağlıklı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda sizler için memeye yağ enjeksiyonu nasıl bir işlemdir, uygulaması nasıldır, kimler bu yönteme başvurabilir tüm bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde tüm bunları merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Yöntemi

Estetik cerrahinin her geçen gün gelişmesi ile beraber birçok yöntem uygulaması yapılmaktadır. Meme protezi operasyonlarında da birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu noktada birçok kişi proteze sıcak bakmamaktadır. Vücudunda kendine ait olmayan bir cismin bulunması kişileri rahatsızlığa sevk edebilmektedir. Bu yönden endişe taşıyan kişiler için memeye yağ enjeksiyonu yöntemi tercih edilmektedir. Meme estetiğinde alternatif olarak tercih edilen bu yöntem sayesinde birçok kadın operasyonlara daha sıcak bakmaktadır. Yağ enjekte etme yöntemi ile sadece meme büyütme değil birçok estetik operasyonda gerçekleştirilebilmektedir.  Oldukça zengin yağ dokusu yüz gençleştirme operasyonlarından kullanılmakta, meme dikleştirme, kalça kaldırma, popo dikleştirme, deride ki çökükleri ve bozuklukları gidermek adına yağ enjeksiyon yöntemi sıkça tercih edilmekte ve gün geçtikçe estetik alanda da kendine geniş bir yer bulmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanabilir?                      

Yağ enjeksiyonu yöntemi oldukça sağlıklı bir yöntem olarak estetik operasyonlar içinde yer almaktadır. Bu noktada eğer göğüslerde sarkma söz konusu ise, küçük göğüs sahibi iseniz memeye yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Bu yöntem sayesinde hem dikleştirme hem de büyütme operasyonları gerçekleştirilebilmektedir. Kişinin durumuna göre doktor- hasta arasında bu konuda bir karara varılır ve kısa bir seans ile ameliyat gerçekleştirilir. Genellikle lokal anestezi altında yapılan ameliyat 45 dakika ile 2 saat arasında yapılan operasyona bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.