Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mona Lisa Touch

Jinekolojik Sağlık İçin Yeni Yöntem Mona Lisa Lazer Terapisi

MonaLisa Touch ™, menopoz ve meme kanseri sağ kalımı ile ilişkili yaygın bir durum olan vajinal atrofi, Menopoz Genitoüriner Sendromunu (MGS) çözmek amacıyla yaratılan ve üretilen, son teknoloji bir fraksiyonel lazerdir.
Menopozdan sonra östrojen seviyeleri düştüğünde birçok değişiklik meydana gelmekte ve milyonlarca kadın jinekolojik sağlıklarında kişisel yaşamlarına müdahale eden değişiklikler yaşamaktadır. Birçok kadın sessizce acı çekerken tedavi seçeneklerini kısıtlı bulmaktadır.

Geleneksel tedavilerin pek çok kadın için bir seçenek olmadığı günümüzde, hastalarımıza yeni bir alternatif olan Mona Lisa Touch’ı sunmaktan dolayı son derece mutluyuz.
Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı Dr. Osman Şenel, hastalarımızın sağlıklı cinsel yaşamı engelleyen çeşitli tıbbi durumlar için Mona Lisa Touch’ın hızlı ve ağrısız bir çözüm sunduğunu belirtmektedir.

Ağrılı cinsel ilişki olarak da bilinen disparoni, menopozun ortak bir yan etkisidir. Östrojenin azalması, kadının mukozal elastikiyetini, doğal yağlamayı kaybetmesini ve seksin ağrılı olmasını sağlamaktadır. Mona Lisa Touch’ın yumuşak dokunuşu ağrısızdır ve sinir bozucu menopoz etkilerine önemli derecede rahatlama getirmektedir. Sadece birkaç gün sonra hastamız sorunsuz cinsel ilişkiye dönebilir.

Hızlı Basit ve Güvenli
MonaLisa Touch lazer tedavisi, 15 – 20 dakikadan daha kısa süren basit bir işlemdir. Hızlı ve kalıcı bir rahatlamanın beraberinde etkin bir tedavi sağlamaktadır.
Etkileri klinik olarak kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.
Anestezi gerektirmez
Minimal yan etki sağlar
Kesi yoktur ve ilk tedavi sonrasında etkileri görünür.

MonaLisa Touch Lazer Tedavisi ile 2012’den beri binlerce kadın başarıyla tedavi edilmiştir. MonaLisa Touch ile yapılan tedavi vajinal kanaldaki iyileşme duyarlılığını uyandıran vajinal duvar dokusuna yapılan yumuşak dokunuşlu lazer atışları ile uygulanır. Genel olarak tipik tedavi süresi, hastanın durumuna göre değişkenlik göstermekte olup, tedavi dört veya altı hafta aralıklarla toplam 12-18 arası haftada üç prosedür olarak uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında, tedavi uygulanan birçok kadın ilk tedaviden sonra etkilerini fark etmeye başladığını ifade etmektedir. Tedavi başlangıç süresi itibarı ile 2. ve 3. tedaviden sonra kesin sonuçlar gerçekleşmekte olup, yapılan uygulama başarı ile sonuçlanmaktadır.