Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nano Yağ Enjeksiyonu ( Mynet.com )

Kırışıklık tedavisinde son nokta: Nano Yağ Enjeksiyonu

ESTANBUL Plastik Cerrahi Kliniği kurucusu Dr. Osman Şenel, daha kalıcı ve doğal sonuçlar veren kök hücreden zengin nano yağ enjeksiyonlarını anlattı

Yüzde, boyunda, dekolte bölgesindeki kırışıklıklar artık nano yağ enjeksiyonlarıyla yok ediliyor. ESTANBUL Plastik Cerrahi Kliniği kurucusu Dr. Osman Şenel, daha kalıcı ve doğal sonuçlar veren kök hücreden zengin nano yağ enjeksiyonlarını anlattı

Estetik sorunlara çözüm olarak geliştirilen teknolojik yöntemler daha yüz güldürücü sonuçlar verirken, estetik cerrahların da en büyük yardımcısı olmuş durumda. Ciltteki hasarlı dokuları onarıp genç ve dinamik bir görünüm sağlayan dolgu, botoks ve yağ enjeksiyonları gibi uygulamalarda gelinen son nokta ise nano yağ enjeksiyonudur.

10 yıl önce Yağ dokusunun kök hücreden zengin olduğunun keşfedilmesiyle beraber yüz ve vücut şekillendirme de çok daha iyi sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Kök hücreden zengin yağ dokusu, verdiğimiz bölgelerde cilt kalitesini de iyileştirmektedir. Ayrıca yara ve yanık sonrasında oluşan kötü izlerin giderilmesinde, hasarlı dokuların iyileştirilmesinde yağ enjeksiyonların kullanımı her geçen gün daha yaygınlaşmaktadır. Bu konudaki araştırmalar ve elde edilen iyi sonuçlara ait bilimsel yayınlar katlanarak artmıştır. Son bir yıldır Kök hücreden zengin olduğu bilimsel olarak kanıtlanan nano yağ enjeksiyonları ince kırışıklıkların tedavisine yeni bir bakış açısı getirmiştir. Nano yağ enjeksiyonu tedavisinde en ince iğnelerden ( İnsülin enjektörü iğnesi) geçebilecek hücre partikülleri kullanıyoruz. Bu sayede de herhangi bir çıkıntı ya da sertlik olmadan tedavi edebiliyoruz. Bu tedavide amaç dolgu yapıp hacim vermek değildir.

DAHA DOĞAL VE KALICI

Eğer hastada gene göz çevresinde, yanakta, dudakta, alında, şakaklarında boşluklar varsa o zaman da mikro yağ enjeksiyonları yaparak oralarda doğal dolgunluklar sağlayabiliriz. Göz çevresinin güzelliğinde, göz altındaki kaş altındaki boşlukların mikro yağ enjeksiyonlarıyla doldurulması, kaş altının doldurularak gençlik çağrışımı yapılması, makul bir şekilde elmacık kemiklerinin çıkartılmasında da mikro yağ enjeksiyonları çok iyi sonuçlar vermektedir. Özel bir güne hazırlanıyorsak 15 gün hatta bir ay öncesinde yaptırmakta fayda var.
Nano yağ enjeksiyonu sayesinde ise ayrıca ince kırışıkların tedaviside mümkün olabilmektedir.. Bundan 1.5 sene öncesine kadar tedavi etmekte zorlandığımız ince kırışıklıkların tedavisinde basit ve doğal bir yöntem olan nano yağ enjeksiyonlarıyla çok daha başarılı olabiliyoruz. Gözaltı morluklarında da tahminlerimizin üzerinde iyi sonuçlar alabilmekteyiz. Tek seansta ince kırışıklıkları yüzde 50 ile yüzde 70 oranında tedavisi mümkün olabilmektedir. Yüzdeki, boyundaki, eldeki, dudak bölgesindeki ince kırışıklıkların her bir kırışıklığa tek tek nano yağ enjeksiyonları yaparak düzelmeler sağlayabilmekteyiz.

DOLGU VE BOTOKS’A ALTERNATİF Mİ?

Botoks’un tedavisinin amacı göz çevresi, kaş ortası ve alın bölgesindeki hareketle oluşan aktif kırışıklıklardır . Bu bölgelerde olan hareketli kırışıkların 3-5 ay kadar daha iyi görünmesini hedefliyoruz. Herhangi bir boşluğu doldurmuyoruz, hareketsiz bir kırışıklığı tedavi etmiyoruz. İyi planlandığı zaman göz çevresi, kaş ortası, alın bölgesinde sonuçlar çok yüz güldürücüdür. Son zamanlarda çene ve boynun iyi görünmesi için de sık kullandığımız bir yöntemdir.
Dolgular konusunda da artık teknolojinin gelişmesi sayesinde çok farklı dokuları çok farklı amaçlarla kullanabilmekteyiz. Dolgudaki avantajımız pratik olması, yeni tip dolguların ödem yapmadan ertesi gün normale dönülmesidir. Kullandığımız özel dolgu kanülleri sayesinde neredeyse hiçbir morluk olmadan, şişlik yapmadan form verebilmemiz hatta uygulamadan hemen sonra işe gidebilmek gibi avantajları vardır.

KÜÇÜK HÜCRE PARTİKÜLLERİ

Yağ enjeksiyonları ise insanın kendi yağ dokusundan alınıp hazırlandıktan sonra belirli bölgelerde kullanılması amacıyla seçtiğimiz bir yöntemdir. Nano yağ enjeksiyonları en küçük iğnelerin bile ucundan geçebilecek hücre partikülleridir. Yağ hücresinden elde edilen kök hücreden zengin hücre partiküllerini ince kırışıklıklara vererek, kırışıklıkların düzelmesi amacıyla kullanmaktayız. Yağ enjeksiyonların öncelikli amacımız herhangi bir şekilde herhangi bir hastalıktan travmadan dolayı oluşmuş doku kayıplarının düzeltilmesi ya da yaşla oluşan doku erimelerinin düzeltilmesidir. Yağ enjeksiyonları sonrası 3-7 gün kadar yüzde bir miktar ödem olabiliyor. Geniş alanlarda çalışacak isek hastanede yapmak daha uygun olmaktadır. Nano yağ enjeksiyonunda ise bize gerekli olan 10 cc’lik bir enjektör kadar yağ. Bunu hastanede ya da kliniğimizde de alabiliriz. Hasta çok tedirginse hastanede küçük bir anestezi eşliğinde yapabiliriz. Nano yağ enjeksiyonlarının kök hücreden zengin olduğu ispatlanmıştır.

MEME KANSERİ VE YANIKLARDA DA KULLANILIYOR

Yağ enjeksiyonlarının estetik dışındaki en önemli kullanım alanlarından birinin de yanık tedavisi. Yağ enjeksiyonlarını sadece estetik amaçlı düşünmemek gerekir. Yağ enjeksiyonlarının en çok kullanıldığı bir diğer alan ise meme kanseri nedeniyle memesi alınmış kadınların memelerinin şekillenmesidir. Eskiden çok daha zor ve uzun süren ameliyatlarla meme yapılırken artık yağ enjeksiyonlarıyla sayesinde daha pratik bir şekilde meme yapmak mümkündür. Aynı şekilde gene yara izlerinin düzeltilmesinde de kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları olumlu sonuçlar vermektedir. Bizler son 2-3 yıldır mikro yağ enjeksiyonları yapabilmekteyiz. Son teknikler sayesinde de verdiğimiz yağların çok daha uzun süre verdiğimiz yerlerde kalmasını sağlamaktayız. Yüzde 50 ile yüzde 80 oranında yağ hücrelerinin verdiğimiz dokularda tutunarak o bölgelerde iyileşme ya da güzelleşme sağlaması mümkün olmaktadır.”