Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

ND-Yag Lazer Epilasyon

ND-Yağ Lazer ile Epilasyon

Epilasyon işleminin tam anlamıyla başarıya ulaşabilmesi için kılların belirli bir koyulukta olması ya da cilt tonu renginin uygun olması gibi koşullar gerekiyordu. Ancak geliştirilen ileri teknoloji harikası cihaz yardımı ile artık epilasyon çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

CoolGlide adı verilen cihaz, Nd-Yag lazer teknolojisine sahiptir. Aynı zamanda cihazın çıkış gücü de daha yüksektir. Bu sayede cilt rengi açık olan ve dolayısıyla açık kıl renginin söz konusu olduğu kişilerde dahi gayet başarılı bir şekilde epilasyon uygulamasının gerçekleştirilmesine olanak tanır. Cihazın sunduğu bir diğer avantaj, yaz aylarında da epilasyona imkân tanıyor olmasıdır. Bronzlaşmış bir tene sahip olsanız dahi, epilasyon için cilt renginizin açılmasını haftalarca beklemeniz gerekmez.

Daha geniş alanlarda aynı anda lazer kullanımına izin veren özel bir başlığa sahip olan cihaz, uygulamanın hızlı şekilde yapılmasını sağlar. Dolayısıyla kişinin uygulamaya daha kısa zaman ayırması yeterli olur. Cihaz başlığı tasarımına soğutucu prob dahil edildiğinden lazerin cilt ile teması esnasında cilt yeniden doğuyor. Bu sayede cildin yüzey kısmında bir hasar oluşması engelleniyor.

CoolGlide adlı cihaz kullanımı ile yapılacak epilasyon işlemi yüz, bacak, kol, koltukaltı, sırt ve vücudun diğer bölgelerinde gerçekleştirilir. Bikini bölgesi başta olmak üzere, meme ucu gibi hassas cilt yapısına sahip olan vücut bölgelerindeki tüylerden kurtulmak bu cihaz yardımı ile mümkün olur.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.