Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Profound Rf

Profound RF Etkisi

Yeni bir teknoloji olan Profound RF yüzünüzden yılları silmekte son derece çarpıcı sonuçlar sağlıyor. Sistemin en etkileyici özelliklerinden biri de vücutta yarattığı gençleşme.

Yaş alma, güneşe maruz kalma uyku bozukluğu, kilo verme gibi bir çok etken cilt elastikiyetini etkileyen faktörlerdendir.

Doğal yaş alma sürecinde ciltte elastikiyet kaybı kollajen üretimini azalmasıyla birlikte yüz bölgesi, çene hattı ,ağız ve göz çevresi boyun bölgesinde kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Profound RF derin doku Dermise  etki ederek daha gergin, sağlıklı  cildi sağlayan kollajen, elastin, hyoluronik asit üretimini arttırarak cildi gençleştirir.

 

Etki Mekanizması

Profound RF bipolar bir radyo frekans sistemidir. Sisteme patentli gerçek zamanlı ısı kontrolü özelliği sayesinde cilt altına gönderilen sıcaklık üzerinde tam kontrole sahip olabiliyor. Mikro-iğneli uçlar aracılığı ile aktarılan enerji özellikle cildin derin dermis tabakasına etki ediyor. Bu tabaka kollajen ve elastin liflerinin en yoğun olduğu bölgedir.  Profound RF tam da bu tabakada fraksiyonel bir hasar yaratıyor. Sistemi benzer bir mantıkla çalışan diğer teknolojilerden ayıran en önemli özellik, derin dermisin ısısını sadece 3-4 saniye kadar kısa bir sürede 67 derecelere kadar çıkarabilmesi ve bunu son derece güvenli bir şekilde yapması. Böylece ciltteki kollajen ve elastin sentezi optimum düzeye çıkıyor. Tedaviden 10 hafta sonra yapılan cilt analizleri de bunu destekler nitelikte.

Bu işlemi yaptıran kişilerin ciltlerinde ki değişimler ;  cilt elastikiyetinde belirgin bir artış meydana geliyor, yüz hatları toparlanıyor. Cilt daha sıkı ve gergin görünüyor. Derin kırışıklıklar önemli ölçüde hafifliyor   ve özellikle gıdı bölgesindeki sarkma ve elastikiyet kaybında dramatik sonuçlar alınabilmektedir.

 

Vücut Gençleştirmede Profound RF

Kilo verdiniz, hatta ileri teknoloji sistemlerle sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklardan da kurtuldunuz ama vücudunuz hala istediğiniz gibi değil. Son çare spor salonuna yazılıp egzersiz yapmaya bile başladınız ama sonuçlar sizin arzu ettiğinizin çok uzağında…

Maalesef vücut derisi yaşlanmaya, elastikiyetini kaybetmeye başladığında siluet de yaşlı görünür. Bunu ne zayıflayarak ne de spor yaparak düzeltebilirsiniz. Profound RF bize daha çekici bir siluet yaratabilmek adına önemli bir avantaj sağlıyor kol ve bacak içleri gibi zorlu bölgelerde de memnun edecek sonuçlar alınabilmektedir. Hem de tek bir seansla.

 

Tedavi Notları

  • Daha genç, daha sıkı bir cilde kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Sistemin en önemli artısı ciltlerinde belirgin bir sıkılık kaybı olan ve buna bağlı olarak yüz hatları netliğini kaybetmiş, sarkmaya başlamış hastalarda da başarılı sonuçlar sağlaması.
  • Profound RF gıdı bölgesindeki sarkma ve elastikiyet kaybını toparlamakta da etkili bir tedavi.
  • Tedaviden kol ve bacak içlerinde elastikiyet kaybı, sarkma, bu bölgedeki cilt kalitesinde azalma ve çizgilenme problemi olan hastalar da faydalanabilir.
  • Profound RF tek seanslık bir tedavidir ve hastalar işlemden 6-8 hafta kadar sonra ciltlerindeki değişimi gözlemlemeye başlarlar. Ancak optimum sonuçların ortaya çıkması 3-6 ayı bulur. Bu, yeni kollajen ve elastin liflerinin yapımı için gereken süredir.
  • İşlem sonrasında ciltte meydana gelen kızarıklık 3-12 saat içinde geçiyor. Bazı hastalarda bu süre bir günü bulabilir. Uygulama yapılan bölgedeki ödemin geçmesi için ise 2 ile 5 gün arasında bir süre gerekir.