Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saçlarınızı Toplamaktan Çekinmeyin

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) ile kalıcı çözüm.

Halk arasında bilinenin aksine kepçe kulak görünümüne bebekken kulağın kıvrılması veya bebeğin kıvrılmış kulağın üzerine yatırılması neden olmaz. Kepçe kulak görünümü genetik faktörlere bağlı olarak doğuştan ortaya çıkar.

Kepçe kulak görünümü, kulakların baş bölgesinde uzak olması şeklinde adlandırabilir. Bu ameliyat ile kulak açıları düzeltilerek başa yaklaştırılır. Böylece kişinin estetik kaygılarına neden olan görünüm düzeltilir.

En son teknikler kullanılarak gerçekleştirilen kepçe kulak estetiği kulaktaki kıkırdak doku şekillendirilerek kulak doğru bir pozisyona getirilir ve ameliyatın tamamlanması 1 saat kadar sürer. Kepçe kulak estetiği ameliyatı hastanın yaşına ve durumuna bağlı olarak genel anestezi veya lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Yaşı küçük hastalarda en erken 6 yaşında cerrahi müdahale yapılır ve genellikle genel anestezi tercih edilir. Ameliyatın bitiminde estetik dikiş olarak bilinen kendiliğin eriyen dikiş tekniği tercih edilir.

Kepçe kulak ameliyatının ardından az miktarda ağrı ve acı oluşabilir. Kulaklarda hafif bir ödem ve kızarıklık oluşması son derece normal bir durumdur. Bu durum 1 hafta içerisinde geçer. Ameliyatın ardından günlük hayat dönmek bir kaç gün sürebilir.