Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Scizer Sonic (HIFU) Bilimsel İncelme ve Bedensel Sıkılaşma Yöntemi

Geri dönüşümsüz beden küçültme Scizer Sonic (HIFU)

İncelme ve vücut şekillendirme için artık yepyeni bir çözüm “Scizer Sonic (HIFU)” var. Spor ve diyetle dahi kurtulamadığımız inatçı yağların parçalanarak yok edilmesini sağlayan bu sistem soğuk lipoliz ve soğuk lazer gibi hücre zarına yönelik yöntemlerden farklı olarak yağ hücresini anında parçalayabilme özelliğine sahip. Scizer (HIFU) cilt altında bulunan yağ hücrelerinin 70 C’ye kadar ısıtılıp hücrelerin anında ölmesini ve içerisindeki yağın yakılarak atılacak şekle gelmesini sağlıyor. Uygulamada sonic dalgalar ısı etkisi yaratırken, yüksek ısıdan dolayı hissedilecek ağrı veya acıyı önlemek için ise Scizer cilt yüzeyini soğutarak koruyor. Yüksek odaklı sonic dalgalar kullanan Scizer, cilde zarar vermeden, ağrı hissetmeden, yağ dokularını geri dönüşümsüz olarak parçalayabilen bir teknolojiye sahip. Bu yöntemle çok daha iyi bir görünüme sahip olmak için 25 dakikalık 3 seans uygulama yeterli geliyor. İlk uygulamadan hemen sonra hücreler parçalanıyor ve açığa çıkan yağ 72 saat içerisinde parçalanıyor ve atılıyor. Scizer ismi de buradan geliyor, kısa sürede istediğiniz bedene ulaşmanızı sağlayan bu sisteme beden küçültme anlamına gelen Scizer adı verilmiş.

Yapılan çalışmalar sonucunda Scizer Sonic (HIFU) yönteminin anında yağ hücrelerini parçaladığı ve ortaya çıkan trigliserid ve lipidin kandan alınan örneklerde 72 saat içinde arındığını göstermekte. Bu da son derece güvenli ve vücuda yük yapmayan, aynı zamanda da çok da etkili bir incelme ve bölgesel şekillendirme sistemi olduğunu ortaya koyuyor.

Scizer Sonic (HIFU) Neden diğer yöntemlere göre daha etkili, avantajları neler?

Bu uygulamalarda kullanılan yüksek güçlü sonic dalgalar direk yağ dokusuna odaklanmaktadır. Başka bir doku ile etkileşmiyor, indiği derinlikte sadece yağ hücrelerini parçalıyor ve diğer vücut dokularına zarar vermiyor. Yağ dokusunu yüksek sıcaklıklara çıkararak odaklı bir şekilde yakıp yok ediyor. Anında yağ hücrelerinin ölümü gerçekleşiyor ve geri dönme şansı olmuyor. Isınan yağ dokusundan yukarıya doğru çıkan sıcaklık etkisinin kişide konfor kaybı ve ağrı hissi oluşturmaması için başlıkta entegre soğutma sistemi sürekli bir soğutma sağlıyor ve bu ciltte ısı artışını engelleyerek tamamen konforlu bir uygulama sunuyor. Scizer sisteminin en büyük avantajlarından birisi de vücudun her bölgesinde konforla uygulanabilmesi, vakum, sıkma veya bastırma, ovalama gerektirmemesidir. Sistem kendi içerisinde bir tarayıcıya sahip ve tüm karın bölgesini 15 dakika içerisinde tarayarak incelmeyi sağlıyor. Sistemin efektif çalışabilmesi için uygulama yapılan bölgede en az 2,5 cm yağ kalınlığı olması gerekiyor.

Scizer (HIFU) uygulamasından sonra, uygulanan bölgede herhangi bir ağrı olmamakla beraber incelme bir hafta içinde başlamakta ve 2 aya kadar sürekli devam etmektedir. Uygulama sonrasında özel olarak dikkat edilmesi gereken konu olmamakla beraber bol su tüketimi tavsiye ediliyor.