Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Silikonlar Çıkıyor ( Sözcü Gazetesi )

2015’te silikonlar çıkıyor!

2015’te hangi estetik uygulamalar öne çıkacak? Geçtiğimiz günlerde Amerika’da yapılan estetik kongresine katılan Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Osman Şenel yeni yılın en belirgin trendlerini anlattı.

GENİŞ VE DİRİ KALÇALAR

Estetik dünyasında büyük kalçaların öne çıktığını belirten Dr. Şenel, Kim Kardashian, Jennifer Lopez gibi ünlü isimlerinki gibi geniş kalçalara sahip olmak isteyenlerin sayısında artış olduğunu söylüyor. Şenel, “Popo ameliyatları genel ya da bölgesel anestezi ile yapılır ve iyileşme süreci oldukça kısadır. Büyük ve sarkmış bir poponun müdahalesi zordur ve her zaman istenilen sonucu vermez. Çünkü büyük bir popoyu küçültmek mümkün değildir. Küçük bir popoyu, yuvarlak ve daha büyük hale getirebiliriz. Başarılı sonuca ulaşmak için kişinin anatomik çatısı çok önemlidir” diyor.

KÜÇÜK VE DOĞAL GÖĞÜSLER

Dolgun ve doğallıktan uzak, silikonlu iri göğüsler artık geçmişte kaldı. 2015 yılında göğüsler doğal ve küçük bir görünüme kavuşuyor. Yani 90 bedenden 80’e doğru bir küçülme var diyebiliriz. Dr. Osman Şenel, son teknoloji meme protezleri (akıllı jelli silikon protezler) sayesinde elde edilen ameliyat sonuçlarının doğal ve kişiye özgü planlama imkanları sunduğunu belirterek şöyle konuşuyor: “Yeni kuşak akıllı protezlerin teknolojik olarak en büyük avantajlarından biri de, protezlerin artık daha çok şekil ve ebat çeşitliliği göstermeleri. Plastik cerrahlar olarak biz, son derece güvenli, hastanın meme dokusuna uyumlu, dokunulduğunda bile anlaşılmayan meme büyütme ameliyatları yapabiliyoruz. 3-4 santimlik bir kesi ile meme başından ve memenin altından ameliyatlar gerçekleştirebiliyoruz. Sonrasında gerekirse, lazer uygulamaları ile ameliyat izleri görünmez hale getirilip, hastaların memnuniyeti arttırılıyor. Yine son 2-3 yıldır, göğüs büyütme ameliyatlarında silikon protezlere alternatif olarak, hastadan alınan yağ dokusu ile memeyi yaklaşık yarım beden büyütebiliyoruz.”
operasyon

GENÇ, ENERJİK BAKIŞLAR

Genelde 40 yaş üstünde göz çevresinde yaşlanma izleri ortaya çıkıyor. Son estetik yöntemler sayesinde yüzdeki yorgun ve yaşlı görünümden kurtulmak da mümkün. Göz kapağı kaldırma ya da yüz germe ameliyatlarının yanı sıra botoks ve dolgu ile gözaltı morlukları da yok edilebiliyor. Dr. Şenel, nano yağ enjeksiyonları ile gözaltı morluklarının tedavisinde başarılı sonuçlar aldıklarını belirtiyor: “Bundan 1.5 sene öncesine kadar tedavi etmekte zorlandığımız ince kırışıklıkların tedavisinde basit ve doğal bir yöntem olan nano yağ enjeksiyonlarıyla çok başarılı olabiliyoruz. Daha önce herhangi bir tedavisi olmayan gözaltı morluklarında da tahminlerimizin üzerinde iyi sonuçlar almaktayız. Hastanın bakışları aydınlanıyor, daha genç ve dinamik bir görünüm kazanıyor. Bu yöntem de 2015 yılının öne çıkan estetik yöntemlerinden biri olacak.”

BOTOKS YİNE REVAÇTA

Son 15 yıldır göz çevresi, kaş ortası ve alın bölgesinde kas hareketlerine bağlı olarak mimik kırışıklarının tedavisinde başarı ile kullanılan botoks, 2015 yılında da yine revaçta olacak. Ancak doğallık ön planda, yani mimik kaybı olmadan, fark edilmeyen botoks uygulamaları yapılacak. Dr. Şenel, düzenli uygulamalar sonrası aktif kırışıkları da engelleyen botoksla ilgili şunları söylüyor: “Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, 4-6 ay sonra etkisi geçer. Ancak yüz anatomisini bilmeden, kasların gücüne göre doğru ayarlama yapılmadığı takdirde ‘uzaylı gibi’ mimiksiz, ifadesiz bir yüz görüntüsü oluşur. Bu etki geçici olsa da 3-4 ay kadar kişi için sıkıntılı bir durumdur.”

PRATİK DOLGULAR

Dolgu kullanımı, tüm dünyada her geçen gün hızla artıyor. Dr. Osman Şenel’e göre pratik olması, çok kısa sürede uygulanabilmesi, 1-2 günde geçen hafif şişlikler dışında problem çıkarmaması, ameliyatlara göre ekonomik olması, bu ilginin ana sebebi: “Elimizde çok çeşitli, farkı problemlerin tedavisinde kullanabilecek değişik birçok dolgu var. Dolgunun güvenilir, onaylı, yan etkisi neredeyse olmayan, doğal, etkisi zamanla geçen bir dolgu olması hasta ve doktor için tercih sebebi olmalıdır. Kalıcı dolguların zamanla yüzde oluşturduğu deformasyonların korkutucu olduğu bilinmelidir. Kaliteli dolgu, doğru planlama, iyi bir teknik kullanımı, pek çok problemin tedavisinde çok kısa sürede çok iyi hatta çarpıcı sonuçlar elde edilmesine olanak tanır. Doğru hasta seçimi yapılırsa kişi kısa sürede gençleşir ve güzelleşir.”

TEKNOLOJİ DESTEĞİ ARTIYOR

Estetik cerrahların gerek tek başına, gerekse ameliyatlarla kombinleyerek kullandığı teknolojik yöntemlerde ise BBL Forever Young’ın öne çıktığını söyleyen Dr. Osman Şenel, 2015 yılında estetik kliniklerinde bu yöntemin parlayacağı görüşünde: “Hem vücut hem de yüz gevşekliklerinde kızıl ötesi ışınla cilt sıkılaştırması yapan bu cihaz çok önemli. Daha az ağrılı olması da tercih nedeni. Esasında cilt gerginliğini artırmak amacıyla kullanılan tüm teknolojik cihazlarda amaç; cildin üst dokusunda hasar oluşturmadan, cildin gevşmesine neden olan azalan kollajen sentezini artırmaktır. Bunun için kullandığı teknoloji (lazer, kızıl ötesi ışın, radyofrekans, mikrofokal ultrason ve benzerleri) ne olursa olsun, o bölgede 52-55 C ısınma yaparak tedavi eder. Bu tedavilerin tümüne thermalift tedavisi denilmektedir. Son 1 senedir tedaviden 1 saat sonra PRP enjeksiyonu yaparak çok daha iyi sonuçlar almaktayız.
Sonraki İçerik