Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yağ Enjeksiyonu

Kök Hücreden Zenginleşmiş Yağ Enjeksiyonu, Nano Yağ Enjeksiyonu

Çoğalabilme özelliğine sahip olan ve vücudun tüm dokularında bulunan kök hücreler günümüzde estetik amaçlı da kullanılıyor. Estetik ve plastik cerrahi uygulamalar içerisinde sadece yağ enjeksiyonu yani yağ dolgusu amacıyla kullanılan kök hücreler dokulardaki tahribatı onarma görevini de üstlenir. Bu yönüyle yağ dolgusu uygulamasının son derece başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar. ( Diğer yağ enjeksiyonu işleminden çok daha farklı bir uygulama olan nano yağ enjeksiyonu yani nano fat injection daha uzun süre kalıcılık sunabiliyor.)

Kök Hücreden Zenginleştirilmiş Yağ Enjeksiyonun Avantajları Nedir?

Bilindiği gibi yağ enjeksiyonunda cilt altına transfer edilen yağ büyük oranda vücut tarafından emilir. Oysa kök hücreden zenginleşmiş yağ enjeksiyonu çok daha uzun süreli bir etki sağlar. Dolgu işleminin ardından elde edilen görünüm daha uzun süre korunur. Bir diğer avantajı ise cilt kalitesini iyileştiriyor olmasıdır. Hasarlı dokuları onarabilen kök hücreler yara ya da yanık gibi izlerinde tedavisinde yer alır.

Kök Hücreden Zenginleşmiş Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için ameliyathane koşullarının sağlanmış olması gerekir. Hem lokal anestezi hem de genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Yağ enjeksiyonunda donör hastanın kendisidir. Vücudun yağ hücresi bakımından zengin olan bölgelerinden yağ hücreleri özel kanüller kullanılarak alınır. Ardından yağ hücrelerinin hava ile temas etmesi önlenecek şekilde enjeksiyona hazır olabilmesi için saflaştırır. Kök hücre elde etmek için de ayrı bir yağ dokusu aynı şekilde alınır. Özel işlemlerden geçirilerek Kök hücre elde edilir. Saf yağ dokusu ve kök hücre karıştırılır. Planlanan yüz veya vücut bölgesine enjekte edilir.

Kök Hücreden Zengin Yağ Enjeksiyonunun Yan Etkisi Var mı?

Oldukça yüz güldüren neticeler elde edilmesini sağlayan kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu işleminde herhangi bir yan etki yoktur. Yaklaşık olarak 3 yıl boyunca uygulama sonrasında elde edilen görünüm korunabilir. Hem kolay uygulanan hem de son derece güvenilir olan bir estetik uygulamadır. Tek bir seans içerisinde yaklaşık 300 ml – 2000 ml yağ hücresi elde edilebilir. Uygulamanın yapılacağı bölgede sonucun daha iyi olması için ek seanslar da uygulanabilir. İşlem genellikle tek seans içinde tamamlanabilmektedir.

Kök Hücreden Zenginleşmiş Yağ Enjeksiyonu Nereye Yapılabilir?

Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu en sık yüz bölgesine uygulanmaktadır. Ancak vücudun pek çok bölgesine de enjeksiyon gerçekleştirilebilir.

·Yüzdeki çökük alanları dolgunlaştırmak
· Memede dolgun ve diri bir görünüm elde etmek
·İç bacakta dolgunluk sağlanarak daha düz bacak görünümü
·Liposuction sonrası oluşan çökük deri görünümünü düzeltmek
·Ellerdeki dirilik kaybını gidermek
·Popoda kalkık ya da daha dolgun bir görünüm elde etmek
·Yaralanmaya bağlı deforme cilt görünümünü düzeltmek için uygulanabilir.

Kök Hücreden Zengin Yağ Enjeksiyonun İyileşme Süreci Nasıldır?

Uygulamanın ardından sonucun fark edilebilmesi için yaklaşık 1 aylık zaman dilimi gerekir. Transfer edilen yağların %70 ila % 80’i vücutta yaşar ve geri kalanı erir. Bu nedenle gerçek görünüm 1 ay sonrasında oluşur. Yağ enjeksiyonu sonrasında klinikte istirahat etmeye gerek kalmaz. Aynı gün hasta evine gidebilir. Ancak evde birkaç gün istirahat etmesi önerilir. Bu sürenin sonunda hasta günlük yaşamına geri dönebilir. İşlemin yapıldığı bölgede hafif ödem oluşması ya da şişlikler olması gayet normal bir durumdur. Dolgunluk sağlayan yağ transferi olsa da transfer edilen yağ hücreleri olduğundan, kişinin kilo alması halinde uygulamanın yapıldığı bölge de kalınlaşır. Zayıflama durumunda da incelir. Bu bölgeye gönderilen yağ hücreleri vücutta tamamen eriyerek yok olmaz.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Nano Yağ Enjeksiyonunda; 20 – 30 cc kadar yağ dokusu alınır. Alınan yağ dokusu mekanik olarak hücrelere ayrıştırılır sonra kök hücreden zengin nano yağ hücreleri elde etmek için süzülür. Elde edilen sıvı dolgu amaçlı kullanılmaz. Kök hücreden zengin bu sıvı özellikle cilt gençleştirmede etkilidir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nerede Kullanılır?

Cilt kalitesinin arttırılması istenen yüz, boyun, gözaltı, dekolte, el başta olmak üzere tüm vücutta kullanılır.

·İnce kırışıklıkların tedavisinde
·Gözaltı morluklarının tedavisinde
·Dekolte ince kırışıklıklarında
·Boyun ince kırışıklıklarında yüz güldürücü sonuçlar alınır.

Nano Yağ Enjeksiyonu Kırışıklık Tedavisinde Kullanılır mı?

Ciltte oluşan kırışıklığı gidermek için dolgu, botoks gibi pek çok uygulama tercih edilebilir. Ancak nano yağ enjeksiyonu vücudun tüm bölgelerinde olduğu gibi cilt kırışıklıklarının giderilmesinde de daha uzun süren bir etki elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle ince kırışıklıkların görünümünü tamamen yok edebiliyor ve derin kırışıklıkların görünümünü ise ciddi düzeyde azaltabiliyor. Sadece tek bir seans şeklinde yapılan uygulama ile yüzdeki kırışıklık görünümünün % 70’e kadar olan bölümü ortadan kaldırılabiliyor. Yaşlanma ile beraber yüzde meydana gelen hacim kayıplarını gidermek adına da nano yağ enjeksiyonu oldukça başarılı bir tekniktir. Yanak, alın, çene ve yüzün diğer bölgelerine de uygulanabilir. Üstelik son derece doğal bir yüz görünümü elde edilmektedir.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.