Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yağlardan Kurtulmanın Yeni Sistemi ( Harpers Bazaar Dergisi )

Yağlardan kurtulmanın yeni sistemi

Diyet yaptınız, kilo verdiniz ancak bel, kalça ve basenlerdeki yağlardan bir türlü kurtulamıyor musunuz? Vücuttaki bölgesel yağlardan kurtulmak için ileri teknolojiden faydalanabilirsiniz. Etkisi klinik olarak kanıtlanmış bir lazer tedavisi olan Zerona‘yı deneyebilirsiniz. Şu sıralar en popüler yöntemlerden biri olan Zerona ile bir kür sonunda bel ve basen bölgesinde ortalama 7-9 cm’ lik bir incelme elde ediliyor. Ayrıca yağ oranları azalıyor ve kolesterol değerleri de düşüyor. Siz rahat bir şekilde uzanırken yağlarınız lazer ışınlarının etkisiyle yok oluyor.

YAĞLAR HÜCRE DIŞINA ATILIYOR

Özel Estanbul Polikliniği’nden Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Osman Şenel kısaca düşük yoğunluklu lazer olarak tanımladığı Zerona’yı şöyle açıklıyor: “İyileşme süresi gerektirmeyen bu tedavi yönteminde etkisiz hale getirilen yağlar, vücudun doğal süreci içerisinde dışarı atılıyor. 635 nm. dalga boyunda, spesifik olarak yağ hücre zarlarında geçirgenliği arttırarak, depolanan yağları hücre dışına çıkartıyor. 2002’den beri ABD’de etkisi araştırılmakta olup, vücut incelten teknolojiler içinde FDA onaylı tek makine olması ile muadillerinden ayrılıyor. 2009 sonundan beri başta ABD olmak üzere, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Japonya’da başarıyla kullanılıyor.”

BASEN DE İNCELİYOR SIRT DA

Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Osman Şenel, bacak kalınlığı, basen, kalça, sırt, bel, karın, alt bacak, bacak içi, diz üstü/ içi, kol gibi bölgelerde uygulanan Zerona’ya erkeklerin de yoğun ilgi gösterdiğini belirtiyor. Bu yöntem için ne kadar zaman ayırmanız gerektiği konusunda ise şu bilgileri veriyor: “2 haftalık bir kür boyunca gün aşırı olmak üzere 6-8 seans arası uygulanıyor. Tedavi ağrısız ve yan etkisi yok. Her bölge için 20 dakikalık bir uygulama ile o bölgedeki yağların hücreler arasındaki boşluğa taşınması sağlanıyor. Bu yağlar daha sonra lenf sistemi vasıtasıyla karaciğere, oradan da vücut dışına veriliyor. Tedavide önemli bir faktör, fizik egzersiz.

Lenf sistemini aktive etmek amacıyla günde en az 30 dakika yürüyüş öneriliyor, ayrıca en az 10 bardak su takviyesi yapılıyor. Tedaviden 1 hafta önce başlayıp, 1 ay boyunca günde bir kere tok karnına, Non-flushNiacin ve L-Carnitin kullanılıyor ve bu aminoasitler, yağ yakımını arttırarak, lenfatik sisteme yardımcı oluyor. Kür bitiminde arzu edilirse daha iyi sonuçlar elde etmek için seanslara devam edilebiliyor. Ekstra seansların herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.”