Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Dolgusu Estetiği

Yüz dolgusu estetiği ile dinamik ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yıllar içerisinde cilt elastik lifleri, kollajeni, yağ tabakasını ve hyaluronik asidi kaybetmeye başlar. Bu azalmaya bağlı olarak cilttekırışıklıklar ve sarkmalar oluşurak yüz hatlarını bozabilir. Yüz dolgusu; ince çizgiler, ince dudaklar,gözaltı, gözüstü, şakak, yanakgibi bölgelerde bulunan çukurları ve bunun gibi pek çok şikayeti yok etmek adına yapılan bir uygulamadır.

Yüz Dolgusu Estetiği Nasıl Yapılır? Ne işe Yarar?

Yüz dolgusu estetiği, Hyaluronik asit içerikli bir dolgu malzemesi ile derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermeyi, ciltteki çukurları yok etmeyi, sivilce ve yara izlerinin tedavi etmeyi, dudak dolgunlaştırmayı, yanak ve şakaklara dolgunluk vermeyi ve gözaltında oluşan çukur görüntüyü yok etmeyi hedefler. Böylece kişinin daha ideal yüz hatlarına sahip olmasını ve şikayetlerinin ortadan kalkmasını sağlar.

İyi planlanan ve uygulanan yüz dolgusu sonrasında kişi daha dinamik ve genç bir görünüme sahip olur. Yüz bölgesinde derin alın çizgilerinde, kaş ortasında derin çizgilerde, kaş üstünde, şakaklarda, elmacık kemiklerinde nasolabial (burun kenarlarında dudak köşesine inen kırışıklık) çizgilerde uygulanabilir. Bu uygulama ile çizgiler ve derin çökükler dolayısı ile oluşan şikayetler ortadan kaldırılarak daha gençbir görünüme ve daha çekici yüz hatlarına ulaşılır.

Dolgu uygulamasının süresi 10-30 dakika kadardır. Yüz dolgusu işleminden sonra sonuç hemen görülebilir.İşlemden sonra kişinin günlük hayatına devam- edebiliyor olması Yüz dolgusu estetiğinin artılarındandır.Uygulanan dolgular 12 – 18 ay kadar kalıcı olmaktadır ancak, bu süre işlem yapılan bölgenin hareketliliğine ve dolgu maddesine göre değişkenlik gösterebilir.