Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe Estetiği ile daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı yüzün sarkması sonucu yaşlı, yorgun, mutsuz görüntünün düzeltilmesi amacı ile yapılır.

Yılların etkisi ile cilt ve cilt altı dokular yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Özellikle 50’lı yaşlar ile beraber yaşlanma belirtilerinde artış görünür. Yıllar içerisinde yüzün gevşemesi ve sarkması belirgin hale gelir. Yüz germe tüm yüze uygulanarak hem kadınlarda hem de erkeklerde son derece başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Yüz germe estetiği ameliyatı ile kişinin çok daha genç bir yüz görünümü sağlanırken, boyun bölgesinde meydana gelen sarkmaya da müdahale edilebilir.

Yüz germe estetiği ameliyatı sedasyon ya da genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kulak önünden başlanarak kulak arkasına devam eden cerrahi bir kesi yapılır, bu kesiden yüz kaslarını taşımakta olan kas fasyasına (SMAS) müdahale edilerek bu doku yuları doğru kaldırılır. Smas dokusu şakağa ve kulak arkasına doğru gerilerek dikilir. Böylece sarkmış yüz kasları ve yağ yastıkçıkları genç bir insanda olması gereken doğal noktalarına taşınır. Sarkmış deri gerektiği kadar kesilerek çıkartılır ve dikilir. Bu işlem sonrasında ameliyat sonlandırılır. Yüz germe ameliyatı tüm yüz ve boyun bölgesine yapılıyor olsa da şakak bölgesi de yüz germe ameliyatına eklenebilir veya sadece boyun ve yüzün alt ovali arasın da da sınırlandırabilir.

Yüz germe estetiği ameliyatı yapılacak olan bölgenin durumuna ve genişliğine bağlı olarak ameliyat süresi değişkenlik gösterebilir. Yüz germe ameliyatı genelde 3 ila 3,5 saat arasında tamamlanır. Kimi hastalarda bu süre 5 saate kadar uzayabilir. Kişi kendini iyi hissediyor ve plastik cerrahınız uygun görüyor ise ertesi gün taburcu edilebilir veya cerrahın tercihi ve gözlemi sonucunda 2 gün kadar hastane de istirahat edilebilir. Ameliyat sonrasında dikişler 5-7 gün sonrasında alınır.

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde ve gözaltında hafif morluklar oluşması ve şişkinlik normal olan ve beklenen bir durumdur.  2 hafta içerisinde hem morluklar hem de şişkinlikler kaybolur. Ameliyat sonrasında ilk 2 hafta ağır aktiviteler, güneş ışığından kaçınmak, yüz ve boyun bölgesine darbe almamak dikkat edilmesi gereken noktalardır. Yüz germe estetiği ameliyatı sonrasında sonucun net bir şekilde görülmesi 2 ila 3 ayı bulabilir. Erkek hastalar için 3 hafta sakal tıraşı olmamaları önerilir.

Yüz germe estetiğinden sonra kulak arkasında ve saç çizgisinde çok hafif bir iz kalır. Bu iz ise zamanla hafifler. Saç çizgisinde ki iz saçlı deri içerisinde kaldığından hiçbir şekilde belli olmaz.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

https://clubgti.com/wp-content/pages/?how-to-deal-with-disputes-at-non-gamstop-casinos.html