Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe Uygulamaları Nelerdir? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Yüz Germe prosedürleri zaman, stres ve diğer etkenlere maruz kalmanın zararlı etkilerini tersine çevirme amaçlı uygulanan bazı durumlarda cerrahi, bazı durumlarda ise cerrahi müdehaleler gerektirmeyen bir estettik uygulamadır.

 

Klinik olarak ritidektomi olarak da bilinen Yüz Germe ameliyatı, yüzün ve çenenin genel görünümünü iyileştirmek, yüz kırışıklarının ve diğer yaşlanma bulguları azaltmak için kullanılan bir prosedürdür.

 

Yüz Germe müdehalelerinde estetik ve plastik cerrahi uzmanı olan doktorunuz uyguladığı yüz germe veya gençleştirme prosedürü içerisinde estetik açıdan hoş, kontürlü bir görünüm oluşturmaya özen gösterirken, yüz yapısını canlandırarak cilt altında bulunan kasları kaldırıp sıkılaştırma işlemini gerçekleştirecektir. Bu müdahale sonrasında uygulama öncesinde yaşlı, yorgun görünümü ortadan kaldırmak amaçlı yüzde oluşmuş aşırı yağ ve ceplere müdahale edecektir.

Yüz Germe Uygulamaları Nelerdir?

 

Konusunda uzman estetik duyarlılığa sahip, tecrübeli bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktor bu prosedürü sanatsal bir gözle ve ayrıntıları dikkatlice uygulayarak, yara izi bırakmadan sizin güzel ve doğal görünümlü bir görünüşe sahip olmanızı sağlayabilir.

 

Geleneksel yüz germe operasyonlarına ek olarak yüzün belirli alanlarında ve belirli iyileştirmeler için kullanılan alternatif prosedürlerde bulunmaktadır. Günümüz koşullarında pek çok estetik ve plastik cerrahi uzmanı uygulanacak cerrahi müdahalelerde, yara ve kesiyi en aza indirmek için gelişmiş minimal invaziv teknikler kullanmaktadır.

Yüz Germe Hangi Durumlarda Uygulanır?

 

Yüz germe ameliyatı adayları öncelikle beklentilerinin farkında ve beklentilerinin gerçekçi olmasına dikkat etmelidirler. Konusunda uzman estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan ön teknikler sonrasında yapılacak uygulamaları iyi benimsemeli ve müdahale sonrasında çıkacak sonuçlar konusunda doktoru ile mutabık kalmalıdır. Yapılan birebir muayene sonrasında doktorun belirttiği uygulanması gereken cerrahi veya cerrahi olmayan prosedürleri iyi anlamalı, tercihlerini ve beklentilerini çok iyi belirlemelidir.

 

Yüz Germe ameliyatı görünümü iyileştirmenin ve kendine güvenin artırılmasının en etkili yolu olup, birçok durumda hasta şikâyetine göre cerrahi müdahaleye gerek olmadan çözümlenebilmektedir. Gelecekte zamanlarda daha zinde ve genç bir görünüme ulaşmak isteyenler için yüz germe operasyonları geçerliliğini ve popüleritesini günden güne arttırmaktadır.

 

Sizde eğer yaşlanmadan yaş alır genç dinamik görüntülü bir yüz yapısına sahip olmak istiyorsanız mutlaka konusunda deneyimli bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı ile görüşmelisiniz. Beklenti ve şikayetleriniz çoğu zaman gelişmiş nano teknoloji cihazlar ile cerrahi müdehalelere gerek kalmadan çözümlenebilmektedir.

 

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.