Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile beraber tıp alanında büyük değişimler ve kolaylıklar sağlanmıştır. Bu nokta da birçok kişi yüz germe estetiği ülkemizde başvurmaktadır. Botoks, lazer, dolgu gibi işlemlerin birçok merkezde başarı ile yapılıyor oluşu birçok kişiye cesaret vermekle birlikte yaygınlık da göstermiştir.  Birçok işlemi 50 yaşa kadar tercih ederken bir süre sonra bu işlemler yetersiz gelmeye başlayabilir. Bu noktada yüz germe operasyonları tercih edilmekte ve daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı özellikle çene çizgisinin belirginleşmesi, boyun bölgesinde sarkma ve deride bozulmalar, kulak hizası ve öndeki deri kıvrımları, ağız kenarı şekil bozukluklarında tercih edilmektedir. Bu noktada yapılan operasyonda yüzdeki sarkma ve bozulmalar düzeltilir. Bununla birlikte kendini bırakan ve bolluğa sebep olan deri uygun şekilde ve uygun oranda yüzden alınır. Yüz germe ameliyatı tüm yüzü kapsayan bir ameliyattır ve göz altı aynı zamanda göz kapağında oluşan kırışıklıklar da isteğe bağlı ve gerekli durumlarda düzeltilir. Genellikle 55 yaş üzerinde ise yüz germe ile birlikte boyun bölgesine de müdahale edilir. Yaşla birlikte bozulan ve sarkan boyun derisi toprlanır ve uygun ölçüde deri temizlenir. Bu şekilde istenilen görüntü elde edilir. Birçok estetik operasyon geçici iken yüz germe operasyonu kalıcı bir yöntemdir ve oldukça etkilidir. Kişinin yaşı ve kırışıklık, sarkma ile doğru orantılı olarak 5 ile 15 yaş arasında gençleşme gözle görülebilir.

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde bir takım izler bulunacak olsa da bunlar profesyonel şekilde kulak arkası ve uygun yerlere gizlenir ve ortalama 2 ay içerisinde bu izler silinerek ameliyattan bir iz kalmaz. Bu dönem içerisinde pansumana dikkat edilmelidir.