Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Zeltiq Coolsculpting

İNCELMEDE SON NOKTA 

Tüm dünyada en çok uygulanan bölgesel incelme tedavilerinin başında gelen Zeltiq CoolSculpting teknolojisi, CoolDual tekniği ile daha da ileri bir boyuta taşınıyor.

 

Çok değil bundan 10 yıl önce, diyete ve egzersize dirençli olan, bölgesel yağlanmada gerçekten etkili olan tek çözüm liposuction ameliyatıydı. 2005 gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar sayesinde soğuğun yağ hücrelerini intihara sürükleyen bir etkisi olduğu keşfedildi. İlk olarak 2009 yılında uygulanmaya başlayan Zeltiq CoolSculpting işte bu çığır açan keşif sayesinde geliştirilmiş bir teknolojidir.  Önceki yıllarda sadece karın ve basen bölgesiyle sınırlı olan uygulama alanları, zaman içinde yeni başlıklar sayesinde genişlemiş, gıdı bölgesine de uygulanmaya başlanmış ve tedavi süresi kısalmıştır.

Giderek mükemmelleşen FDA onaylı sistemin etkinliğinin en iyi kanıtı tüm dünyada binlerce klinikte, on milyondan fazla hastanın üzerinde uygulanmış olmasıdır.  Tek bir seansta tedavi edilen bölgedeki yağ dokusunun ortalama %30’unu yok eden sistemin en önemli avantajı ise, hastayı sosyal hayatından uzaklaştırmayan, konforlu bir tedaviyle gözle görünür sonuçlar edilmesi.

 

Merak ettikleriniz ve cevapları…

Zeltiq CoolScupting’in herhangi bir yan etkisi var mı?

Zeltiq CoolSculpting FDA onaylı bir sistemdir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

 

İşlem sonrasında iyileşme süreci ne kadar sürüyor? Dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey var mı?

Tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.  Zeltiq CoolSculpting iyileşme süreci gerektirmeyen bir teknolojidir. Liposuction ameliyatı sonrasında olduğu gibi korse giymeniz gerekmez. Sistem sadece yağ dokusuna etki ettiği ve sinir, kas gibi dokulara herhangi bir zarar verme riski yoktur. Liposuction ameliyatı sonrasında olduğu gibi uzun süre geçmeyen morluklar, şişlikler gibi yan etkiler görülmez. Tedaviden sonra işlem yapılan bölgede kızarıklık ve hafif bir sızı olması normaldir. Bunlar da bir gün içinde geçecektir.

 

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Vücuttaki, egzersize ve diyete dirençli, silueti bozan bölgesel fazlalıklar için geliştirilmiş olan sistem belin yan kısımlarındaki fazlalıklar, çene altı, kollar, karın, dizler, bacaklar, göbek, kalça, sırt, sutyen altındaki katlar ve basen gibi yağ dokusunun birikmeye eğilimli olduğu tüm bölgelere uygulanabilir.  Gıdı bölgelerindeki fazla yağ dokusundan şikayetçi  olanlar da bu tedaviden faydalanabilir.

 

Sistemin etki mekanizması nedir?

İşlem sırasında yağ dokusunun ısısı -11 derecelere kadar indirilir. Teknoloji sadece yağ dokusuna etki ettiği için çevre dokular (sinirler, kas dokusu ve cilt) bu dondurucu ısıdan etkilenmez. Soğuğa maruz kalan yağ hücrelerinin bütünlükleri bozulur ve tedaviden sonra parçalanarak vücuttan atılırlar.

 

Konforlu bir tedavi mi ve işlem ne kadar sürüyor?

İşlem 30-35 dakika sürer. Tedavinin başlarında soğuğa bağlı olarak işlem yapılan bölgede bir sızı hissedilebilir.  Fakat kısa bir süre sonra bu his geçer. Konforlu ve rahat bir tedavidir.

 

Tedavi kimler için uygundur?

Zeltiq CoolSculpting teknolojisinden bölgesel fazlalıklarından şikâyetçi olan herkes faydalanabilir. Ancak bunun bir kilo verme yöntemi olmadığı unutulmamalı.

 

İşlemin etkileri ne zaman görülür?

Tedaviden 4-5 gün sonra uygulama yapılan bölgedeki fazlalığın küçülmeye başladığı gözlenir. Ancak işlemin nihai sonuçları altı hafta sonunda ortaya çıkar.

 

Kaç seans yapılması gerekiyor?

Bu hastanın şikâyetçi olduğu bölgedeki yağ dokusunun kalınlığına göre değişir. Hafif bir fazlalığın söz konusu olduğu hastalarda tek bir seans yeterli olur. Eğer yağ dokusu daha fazlaysa ikinci bir seans daha uygulanır. Kimi hastalara optimum sonuç için üç seans gerekebilir.

 

İşlemin sonuçları kalıcı mı?

Tedavi sırasında yağ hücreleri parçalanarak yok olduğu için işlemin sonuçları kalıcıdır. Tabii kilo kontrolüne dikkat edilmesi, fazla kilo almamaya özen gösterilmesi gerekiyor.

 

CoolDual nedir?

CoolDual, bazı bölgeler için tedavi süresini yarı yarıya kısaltan bir tedavi protokolüdür. Kalça, basen, diz, bacak ve kollardaki fazlalıklar için yapılan ve iki bölgeye birden işlem yapılması gereken tedavilerde uygulanır. Diyelim ki kollarda hastayı rahatsız eden bir yağ fazlalığı var. Normal Zeltiq CoolSculpting tedavisinde önce bir kol, ardından diğer kola uygulama yapılırdı. CoolDual tedavisinde ise iki cihaz birden kullanılıyor ve iki kol da aynı anda tedavi ediliyor. Böylece normalde 70 dakika kadar sürecek bir işlem 35 dakikada tamamlanıyor.

https://psicologiainfantilmarbella.com/7-tips-for-att-hantera-svartsjuka-p-din-alskades/